Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topitko -vymirani ryb

Dobry den, rad bych polozil dotaz ohledne topitka. Poridil jsem jsem do 30l akvaria kde mi odeslo stare topeni nove od JK 26fix(bez regulace,doporuceno v akvaristice). Po prvni noci jsem rano nasel dve uhynule ryby(nenapadl me zadny duvod) a pak nasledne dalsi tri.
To uz me napadla souvislost s topenim. Okamzite slo ven a od te doby vse ok. Topeni jsem reklamoval a popsal jak se co se stalo. Ze pry to poslou na reklamaci ale ze tohle topenim byt nemuze,to pry by zabilo vsechny ryby.
Do noveho topeni jsem problem nemel a po vyndani uz dva dny take vse v poradku.
Nejaky napad? Postreh?
Dekuji, Honza

Ve 30litrovem akvariu jsem mel 8 ks Neonek , 3x Otocinclus, 3xSekavec a 2xkreveta. Akvarium bez problemu ,,fungovalo" 5let. Pred a ani po problemu jsem krome topeni s akvariem nic nedelal,zadna zmena krmiva. I ted vecer po kontrole (temer 3dny) je vse ok.
Vzduchovani nemam, vydech od filtru mam namiren k hladine a voda se temer ,,ceri"(tak to funguje taky 5let).
Teplota na teplomeru 25C.

Vaše ryby nechciply kvuli topítku. Kdyby probíjelo tak jsou mrtvé skutečně všechny ryby. Kdyby topilo furt, tak by byla vyšší teplota.
Podle mě chcíply na nějaký problém související s přerybněním. Buď se udusily nebo otrávily. Stačí v noci výpadek toho filtru a ryby si vzduch vydýchají. A v tomhle objemu stačí když prekrmite nebo něco chcípne a otrava dusíkatými latkami je na snadě. Pět let mohlo být všechno v pohodě ale tahle osádka ve 30 litrech si o průšvih celkem říkala.

Ten pocet mi schvalili v akvaistice,nemam z nich pocit ze by zbohatli tim ze me natlacej do 4ks ryb navic. Pokazde jsme ten pocet resili.
Udelam generalni uklid a vymenu vody,nic vic me nenapada,protoze po vyndani topitka je vse v poradku. I dnes rano se to tak jevi.
Diky za nazor,Honza

pre nich je dolezita aj jedna ryba, nie to 4ks. Pride im za den 100 zakaznikov, podla moralky nepredaju 4 ks na viac a maju o 400 ks predanych ryb menej. Stale si myslite ze na 4 rybach by nezbohatol. :D Takze urcite by som neveril vsetkemu co povedia v akvari., mne ponukali pre Bettu to slavne litrove akvarko s umelou kvetinkou ze je to absolutne v poriadku. Mam 18 litrove pre jednu jedinu Bettu a aj to mam obcas pocit previnenia ze by mohla mat vacsie. :) Ak im chcete vytvorit aj vhodne prostredie, rastliny, ukryt, plus vybavenie tak ten pocet litrov zrazu nie je az taky velky. Inak ako napisal kolega hore, na nete mate dostatok informacii kolko ktora rybka potrebuje priestoru, atd. Cize nemusite sa vyhradne radit a spoliehat sa na akvaristiku. Inak naozaj netusim cim to moze byt. Ak vylucim moznost zanesenia nejakeho bordelu novym topitkom, tak sa mi to rovnako nezda ze by to malo byt o nom.

Raz sa mi na ohrievači pokazil termostat a tiež sa mi stalo ze umrelo len pár rýb. Chcem tým len povedať, že keď sa pokazí ohrievac, nemusia hneď nutne umrieť všetky ryby. Aj kebyže sa ľudia ocitnú v podobnej situácii(v miestnosti kde je vysoká teplota a stále sa zvyšuje) logicky neumru všetci naraz. Jeden vydrží viac iný menej. Záležalo by od veku od telesnej teploty, ktorá pochopiteľne nieje u každého rovnaká, jednoducho každý to bude mať inak. ALE NEUMRU PREBOHA NARAZ. A teraz si to pls interpretujte na tie rybky.
Len toľko... ?