Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bettárium

Ahojte,
chci si pořídit Bojovnici pestrou a všude jsem viděl takové ty malé bettária o objemu okolo 3l.
Na jednu rybu mi to ale přijde hrozně málo, ještě když odečtu kamínky, rostliny atd.

Nebo se pletu? Pokud jsou k tomu ta akvária určená.. každá studijní literatura uvádí něco jiného tak hledám odpověď zde, nechci ta zvířata trápit.

Děkuji moc za Vaše odpovědi.

Dobrý den. Opravdu to je na jednu rybu málo. Bettě stačí akvárium kolem 15 litrů. Ono se tam musí vejít hlavně topítko, protože ty ryby dneska potřebují teplou vodu (27 stupňů). A ve třech litrech neudržíte žádnou biologickou rovnováhu.
Prodává se kdejaká blbost, ale tohle je fakt už jsou fakt jen týrátka. Prodává se to, protože to lidi kupujou. Ne protože by to bylo pro rybu vhodné. Ne náhodou ji betta nejčastěji probíranou rybou na internetu co se týče úmrtí.a nemocí. A přitom je to pořád dokola. Nevyhovující podmínky, nízká teplota, nezaběhlé nádrž a ani ne 3 l vody. Občas v tom někomu ryba přežije. Ale je to jen přežívání.
Věřím, že vy vytvoříte rybě důstojné bydlení. :-) Jen pro inspiraci:
https://rybicky.net/nadrze/24055
https://rybicky.net/nadrze/26432