Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čištění akvária

Zdravím, mám dotaz ohledně čištění akvária... mám doma želvu nádhernou, která roste jak z vody a malé akvárko už prostě nestačí... budu tedy pořizovat velké akvárium kde budou i nějaké ty rybky atd.

Jde ale o to, že výměna vody v takovém akváriu bude velice složitá, proto se snažím vymyslet nějakou filtraci na čištění vody tak, aby voda zůstala co nejdéle čistá.

Díky za rady

Zdravím

taky jsem tenhle problém řešil. Sice mám Kajmanku (takže menší hladina vody).
V akvárku je vnější filtr (průtok 1000 l/h) a jeden malý obyč filtr v polovině délky akvárka (líp tam cirkuluje voda). Akvárko má rozměry 110x60 cm výška hladiny cca 20 cm a zatím to funguje v pohodě. Akorát odkalovačem vysaju bordel ze dna a doleju čistou vodu.

Budeš muset použít výkonější vnější filtr...a mělo by to bejt v cajku...

Připojuji se. V době, kdy želva měla cca 10 cm jsem pořídil paví očka, která za noc zmizela, nevím, jak by to bylo s většími rybami. Pokud jde o čištění, krmil jsem hovězím srdcem, rybami, kvůli stavbě krunýře dával Harborol, Roboran a hlavně na jemno mleté skořápky. Naučil jsem jí krmit ve vaně, kde se i vyprázdnila, přesto je nutné odkalovat, proto se mění kůže a samozřejmě výkaly pustila i do akvária terária.