Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalita vody

Dobrý den, dle Čevaku jsou hodnoty v pitné vodě v mé lokalitě následující:

1,37 celková tvrdost [mmol/l]
7,9 pH
2 dusičnany [mg/l]
15 hořčík [mg/l]
30 vápník [mg/l]

O chlóru se nezmiňují, je tato voda vhodná pro akvaristiku bez zásadních úprav nebo bych měl použít nějaké přípravky pro ošetření vody?

Děkuji všem za rady.

Obecně vhodná je. Ale záleží co chcete chovat/pěstovat. A jestli vám jde o odchovy. Pak by jste musel třeba snižovat tvrdost a pH. Ale to není o tom používat nějaký přípravek ale spíš reverzní osmózu.

Chlór nemá cenu řešit. Moc ho ve vodě už není. Leda u nějakých náročných živočichů.

Bude se jednat o první akvárium, začnu u něčeho nenáročného a třeba postupem času se pouštět do něčeho náročnějšího... Co jsem četl, tak spousta substrátů má vlastnost snižovat hladinu pH, takže je to asi o tom to prostě vyzkoušet a uvidí se, předpokládám, že existují přípravky pro snížení pH... Každopádně děkuji za odpověď.