Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paví očka bez ploutví

Dobrý den, už pár měsíců mám cca 20 pavích oček všech velikostí. Dva dny zpátky jsem si pořídil krevetky od kamarádky a než jsem je dal do akvária, tak jsem vyčistil akvárium... písek jsem vyvařil a vše bylo v pořádku. Druhý den jsem si všiml že všechny rybky plavou u hladiny a ty nejmenší měly jakoby okousané ploutve. Další den nejmenší rybky zemřely a akvárium se zakaluje do bíla a ostatní rybly taky nemaji skoro žádné ploutve. Nechal jsem teď odstát vodu a ještě dnes to vyměním, ale poraďte mi co se pokazilo Prosím.

Předmět Autor Datum
Dobrý den, pokud tomu správně rozumím, měl jste zaběhlé fungující akvárimu s pavíma očkama. Pak jste… poslední
Minea 31.05.2021 16:39
Minea

Dobrý den, pokud tomu správně rozumím, měl jste zaběhlé fungující akvárimu s pavíma očkama. Pak jste dostal krevetky a kvůli nim udělal "generální úklid akvária", kdy jste vypustil vodu, vše vydrhnul a vyvařil písek. Pak jste to zase vše naskládal do akvária, napustil vodu a vrátil paví oka + nové krevetky. Pokud je to tak, tak jste zničil všechny přátelské bakterie, díky kterým předchozí akvárium fungovalo. Myslím, že nic nezkazíte tím, že každý den budete měnit 1/3 vody + přidáte nějaké preparáty na start akvária (což jsou v podstatě ony nitrifikační bakterie),zvyšte vzduchování u filtrace, krmte každý druhý den a jenom hodně maličko. A uvidíte, možná některé ryby zachráníte, možná také o všechny přijdete.
Pokud chcete přidávat nové ryby nebo další živočichy do zajetého akvária doporučuje se dát je na několik dní do karantény, aby se projevily případné nemoci jako krupice, rozpad ploutví a tak. Ne každý má ale druhé akva na karanténu. Nicméně jsem ještě neslyšela o tom, že by se mělo vydrbat akvárium. Držím palce, ať to zvládnete s minimálními ztrátami.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru