Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akvárium pro Bojovnice

Ahojte,

Máme 25l akvárium s filtrem, topitkem a pořídili jsme si v pondělí jednoho samce bojovnice a dvě samičky.
Dnes k večeru jsme si všimli ze jedna samice uhynula.

Nerozumím,co se mohlo stát, že by jedna samice byla slabší a silnější ji uštvala?

Rádi bychom bojovnice měli dál a má otázka zní jestli má smysl koupit další samici(popř.dvě) a nebo děláme chybu jinde?

Díky za radu.

Buď to může být v nedostačném zaběhnutí akvária. Což je první začátečnická chyba nebo jí mohl uštvat samec. Hlavně na trio bojovnic je toto akvárium hrozně malé. V tomto objemu můžete chovat max. jednu bojovnici.

Pokud můžete pořiďte jim větší aspoň 50 litrovou nádrž, nechte jí zarůst, přidejte nějaké kořeny a menší kameny. Rybky se budou v této nádrži cítit lépe. A nebudou si tolik na očích.