Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vibrace krytu akvária z filtru

Zdravím.
1.Chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tlumením vibrací, které se přenášejí z filtru (honiče vody Elite jet 75) do plastového krytu akvária. Akvárium a kryt jsou ze setu , 54l. Při sundání krytu jsou vibrace neslyšitelné, při doteku stěny akvária jsou vibrace cítit. Při nasazení je hluk nízký, ale na spaní je to lehce rušící. Hadičky a kabely jdou samozřejmě ven prostorem k tomu určeným, nejsou přicvaknuté. Rezonuje kryt samotný nic uvolněné není.
2. Bude mi takto vibrace přenášet i jiný filtr nebo není vibrace akvária s vnitřním filtrem normální? Případně poprosím o doporučení stroje. Děkuji.

Dobrý den,

zkuste čerpadlo vyčistit, nejspíše vibrace způsobuje bordýlek na vrtulce nebo je prostě staré a vyběhané. Pokud koupíte nové, nejspíše vibrovat nějakou dobu nebude, čím bude starší, opotřebenější a zanesenější, tím bude vibrovat víc. Ještě si dejte pozor, aby Vám nezačalo akvárium téct. Mě vibrující starý filtr uvolnil silikon na spodním spoji akvária a potopa byla na světě.