Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akvárium bez filtra

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Mám založené akvárium 15 litrov bez filtra. Je založené 13 dní a včera som si všimla, že je voda zakalená. Vyzerá to, ako keby tam plávali husté vlákna niečoho bieleho (nálevník). Akva vyzerá byť fajn, nie sú tam žiadne ryby iba včera pridané krevetky a slimáky. Akvárium je plné rastlín. Ako sa zbaviť takto kalnej vody prosím?

Dobrý deň/večer/ráno,
žiadne akvárium bez filtra byť nemôže a v 15l akváriu nemáte šancu udržať biologickú rovnováhu pre to, aby tam boli dlhodobo ryby. Môžu tam byť maximálne ty krevetky a slimáky podľa druhu. Ak by ste chceli a napísali my aký druh rybičky Vás zaujal, môžem Vám dať zopár rád do začiatku;-).

S pozdravom Elasmosaurus:-)

čo samozrejme až tak pravda nieje,dobre založené akvárium sa zaobíde bez akejkolvek techniky,akvaristika bola aj dobách,keď moderné technické prostriedky vôbec neexistovali a vrcholom techniky bola ručná pumpa na vzduchovanie...15 litrové akvárium sa ovšem nedá nazývať akváriom,je to len akási elementka na prechodné prechovávanie nejakej ryby počas liečenia,karantény,alebo ako provizorna pôrodnička pre živorodky...

Žiadne ryby do toho akvária nechcem dať. Budú tam maximálne slimáky. Chcela som len založiť pekný zelený podvodný svet bez nutnosti techniky. Môj problém je v tom, že všade sa píše o nálevníkovi niečo iné. Niekto hovorí meniť vodu, niekto že nie, pretože ho to len podporuje. Všetci riešia problém UV lampou ale to v mojom prípade neprichádza do úvahy nakoľko nemám filter. Kúpila som rastliny rúžkatec a salvinia, ktoré by vraj mohli pomôcť tak teraz uvidíme :)