Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké akvarijní ryby máte nejradši?

Tak ať se nám to tu trošku pohne...malá anketka. Samozřejmě možnosti jsou omezené, ale je zde možnost hlasovat pro Jiné...

já osobně radši drobotinu typu tetrovitých rybek, čemu hooodně moc fandím jsou cichlidky Apistogramma, Papiliochromis atd...plus přísavní sumci - Farlowella, Loricarie...nemusím moc živorodky, ale co si budeme povídat, ono každé má svoje.;-)

A já hlasuju pro schubertky... jsou úžasný, zvědavý, všežravý, pažravý a prostě se mi na ně dobře kouká.
Jinak, akva plné gupek všeho druhu s crowntail beťákem v rubínově červené - moje nejmilejší televize. Akorát jsme teď, kvůli tomu mamlasovi, museli odlovit potěr a odchovávat v malém akva...

Mečovky? Ty jsou vůbec obludy, posledně jsme sledovali jak mečovka rodí a za ní metelí její vlastní manžel a cpe se jejich dětmi... kdyby ty ryby měly málo žrádla a málo pestré stravy, tak se nedivím, ale kurňa - 5 druhů, od vloček i od granulí, sušené dafnie, mražené živé... semtam trochu vařeného žloutku (Dědečkův trénink, naja... :-[ Když nebyla pořádná žrádla a člověk se snažil rybám trochu přilepšit...), žádnej levnej šmejd, ale relativně slušná krmiva... a stejně ještě ojedí i řasy, zblajznou šneky a všechen potěr a jikry...
Teď mám fajfku na gupčím akváriu pořád, protože potřebuju zase trochu občerstvit a mám tam pár pěkných samečků a mohla by z toho být pěkná mládež a nechat je sežrať beťákovi a příbuzným... :-D Nejlepší je okamžik, kdy uprostřed nějaké práce člověk zařve, letí pro fajfku a než se dostane těch pět kroků k akváriu, tak blbý potěr doplave k beťákovi, ten otevře tu svoji obrovskou tlamu a vcucne ho...
Akvárka jsou stejně nejlepší televize. Ať v nich plave co chce...

U mě dodnes kraluje v nádrži tetra konžská (Phenacogrammus interruptus) a nedám dopustit na rybičky, se kterými jsem kdysi začínal danio pruhovaná - zebřička (Brachydanio
reiro), vlastně akvarijních rybiček je nepřeberné množství a na každé je vždycky něco perfect.