Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Meduzy

Zdravim. . . nemam ziadne skusenosti s rybyckami , som tu len na navsteve z teraporadne.
No mozno mi poradite . . neviete ci jem ozne chovat nejaky druh meduz v akvariu v sukromnych podminkach a ci existuju aj sladkovodne druhy. .

loading...
Předmět Autor Datum
Ahoj, no medůzy... sladkovodní neznám a to říkám na rovinu. Co se týče mořských, určitě lze chovat m…
broz.pavel 12.08.2009 13:45
broz.pavel
Sladkovodni meduzy samozrejme existuji a nektere druhy ziji volne i v nasich vodach. O jejich chov s…
Radek 12.08.2009 14:19
Radek
Já se zeptal strejdy googla, a ten mi našel toto. Sladkovodní medúzy existují, ale s chovem neporadí…
Georgij Gadjukin 12.08.2009 14:35
Georgij Gadjukin
no jo daco podobne bolo jedno leto aj na zlatych pieskoch ( jazero v BA ) neviem mozno je to aj indi…
AAA 12.08.2009 15:59
AAA
nekolikrat jsme meduzky sladkovodni mely u nas v Praze na fakulte jako zive ukazky pro studenty. Vyd…
JaBula 13.08.2009 13:06
JaBula
sladkovodná Craspedacusta sowerbeii sa dá chovať/udržiavať pomerne lahko[pokial sa dá hovoriť o neja…
audax 13.08.2009 19:37
audax
Jestli si dobře pamatuju,tak medůzky žijící u nás se množí buď dělením kolonie polypů, nebo pářením…
Nery 18.08.2009 20:29
Nery
je to americký zavlečenec,medúza je pohlavne aktívne štádium živočícha,a v tom je ten celý problém,o… poslední
audax 19.08.2009 03:17
audax

Ahoj, no medůzy... sladkovodní neznám a to říkám na rovinu. Co se týče mořských, určitě lze chovat medůzy, ale mají své požadavky, hlavně na východ a západ slunce, který se jim uměle musí vytvářet, alespoň jeho efekt.
Držet medůzy a cokoli mořského ve 100 litrové nádrži je asi o ničem , takže aby byl pohled na nádrž perfektní, měla by být nádrž co největší.
Já osobně jsem se o moře nikdy moc nezajímal hlavně z finančních důvodů, ale byl jsem svědkem několika moří v obývacím pokoji a viděl jsem i zázemí....
Je to nad moje finanční možnosti...
Ale k tématu, bylo by dobré si rozmyslet velikost nádrže, finance, které do toho chceš investovat a hlavně si předem osvojit techniku chovu medůz nebo jiných mořských živočichů.
Opravdu to není legrace, musíš po odkalení dopouštět slanou vodu o odpěnění ani nemluvě.
Jinak mořští žívočichové se dají sehnat docela snadno, ale zase je to jen o penězích....
Takže z toho co jsi psal ti nedoporučuji na začátek moře, ale něco sladkovodního.
PB

no jo daco podobne bolo jedno leto aj na zlatych pieskoch ( jazero v BA ) neviem mozno je to aj indikator cistoty vody kedze vtedy bola fakt cista. . . teraz tam uz niesu :( takze neexistuje nejake zname chovane druhy . . . som myslel ze dakto mozno chova.
.

nekolikrat jsme meduzky sladkovodni mely u nas v Praze na fakulte jako zive ukazky pro studenty. Vydrzi i par mesicu, ale pobyt v akvarku jim moc nesvedci. Co mozna spoustu lidi prekvapi - chodilo se na ne v Praze do Vltavy :-)

sladkovodná Craspedacusta sowerbeii sa dá chovať/udržiavať pomerne lahko[pokial sa dá hovoriť o nejakom cielavedomom chove,skôr sa živočích zavlečie ako parazit spolu s živou potravou z prírody,s rôznym dekoračným materiálom z vody-mušle,kamene,korene,s rastlinami ap.]- starozaložené akvárko bez rýb s "dokonale" fungujúcou biologickou rovnováhou,samotný živočích existuje vo forme pevne prisadlého polypu,štádium medúza je len posledné,krátkodobé štádium/u nás júl-august/ počas rozmnožovania,ako potrava rôzne nálevníky,vírniky,črievička konská.Samotný problém je nájsť vhodné živé polypy,odchyt medúzového štádia nemusí viesť k tomu,že sa do akvária získajú plodné jedince a usadí sa tam z nich životaschopné "larvárne" štádium.Podobné je to aj s morskými príbuznými,tam už je to ovela ťažšie,nielen s nejakým chovom,ale aj vôbec s udržaním nejakých jedincov pri živote

Jestli si dobře pamatuju,tak medůzky žijící u nás se množí buď dělením kolonie polypů, nebo pářením medůzek jež mají oddělená pohlaví - existují samčí a samičí kolonie polypů a né vždy se v nádrži/řece vyskytují oba typy.
Myslím, že je to do evropy zavlečený živočich, ale tím si taky nejsem na 100% jistej :)
je o nich několik krátkejch článků ve starých AT

je to americký zavlečenec,medúza je pohlavne aktívne štádium živočícha,a v tom je ten celý problém,odchytiť jedince,ktoré sú schopné vyprodukovať životaschopné potomstvo,alebo niekde nejakým spôsobom objaviť a preniesť do chovnej nádrže prisadlé polypy a vedieť vôbec správne rozoznať príslušné polypy od podobných nezmarov,zárodočných štádií hubiek a príbuzných živočíchov

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru

loading...