Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Axolotl mexický..nemoc??

Dobrý den.
Od 10.8.2010 máme dva Axolotly Mexické. Jednoho hnědého (Bolek) a druhého bílého (Lolek:-). Oba jsou od začátku chováním zcela rozdílní. Bolek plave jak ďáblík, často i na hladinu se nadechnout. Když podáváme žrádlo, tak okamžitě žere. Lolek je pravý opak. Moc neplave, hýbe se méně, na hladinu vyplouvá zcela zřídka..je zázrak, když ho tam spatříme. Žrádlo žere pomaličku, skoro vždycky než se rozkouká, tak mu ho sežere Bolek. Teď už jim to dáváme tak, aby si taky ulovil svůj dlabanec. Dnes jsme zpozorovali, že Lolek má zadní část trupu (těla) jakoby nahoře, že mu ten zadek nadnáší nahoru. Docela mě to zneklidnilo z důvodu toho, že obecně se ví, že "ryba", když jde na hladinu, většinou natáhne brka. Nemáte prosím s tímto někdo nějakou zkušenost??? Je pravda, že nejsme zas tak zkušení, nevímee spoustu informací, ale snažíme se jim poskytnout vše co potřebují, a učit se a zjišťovat víc a víc. Kdyby pošel, samozřejmě se dá nahradit druhým, ale mrzelo by nás to:-(. Pokud někdo dokáže poradit, budu ráda. Děkuji.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ahoj, opět se hlásím o radu s axlíkem. Prosím pěkně, nevíte, co je to zelené na noze? Má už to tam d… nový
Johny-h 17.03.2015 18:21
Johny-h
Ajééje, tak to nevím, snad poradí někdo zkušený. Mě to přijde jako nějaký nádorek. Ale snad se pletu… nový
akuka 17.03.2015 23:26
akuka
Taky nevím, zkus dát dotaz ještě sem 1056 nový
Evva 18.03.2015 12:37
Evva
Děkuju, pošlu to tam nový
Johny-h 18.03.2015 15:55
Johny-h
Ahoj, přicházím se zprávou od veterináře a prý je to pravděpodobně kožní nádor z pigmentace.:-( Netr… nový
Johny-h 24.03.2015 13:33
Johny-h
Dobry den, mame axolotla mexickeho více jak čtyři roky a před pár dny jsme u něj objevili to, co vid… nový
ZuRoxy 21.04.2015 21:57
ZuRoxy
Ahoj, opět se vracím pro radu. Axík,který má bulku na zadní noze, která se už téměř ztratila, strašn… poslední
Johny-h 11.07.2015 01:21
Johny-h

Ahoj, přicházím se zprávou od veterináře a prý je to pravděpodobně kožní nádor z pigmentace.:-( Netroufl si ho odstranit, protože do něj vede velká céva, tak by mohl vykrvacet,kdyby se to nepovedlo. Prý ho to nebolí, jen vadí v pohybu. Tak uvidíme, jak to půjde dal. V Brně je prý specialista na obojživelníky, tak že tam zavolá a dá mi vědět.

Ahoj, opět se vracím pro radu. Axík,který má bulku na zadní noze, která se už téměř ztratila, strašně málo dlabe a chřadne. Krmím žížaly nachytané na zahradě, krevety nebo mražené ryby. Krmím tak i druhého samečka a ten krásně prosperuje. Když krmím toho malého, tak zhltne 4 malinké kousky (cca půl malé krevety) a další sousta vyplivává. Stejně tak i žížaly. Je tak třetinový oproti druhému a to by měli být stejně staří. Krmím obden max ob dva. Vše začalo s tou bulkou. Dokázali byste mi prosím poradit? Už se pomalu ztrácí před očima.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru