Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bojovnice?

Ahoj,
dostal jsem Bojovnici s malým akvárkem 15x25x15cm (šxdxv) - vnější rozměry.
Pokoušel jsem se i bojovnici trochu vyfotit: imageshack.us , imageshack.us , imageshack.us
i když to moc nešlo.... :( :)
V akvárku jsou kamínky, 2 umělé rostlinky a 1 živá (taková přeslička).
Vrchní kryt je řešený pomocí kartonu, ve kterém jsou díry na přístup vzduchu, ale zabraňující vyskočení rybičky z akvárka. Karton je zatížen plastovou krabičkou se žrádlem: TetraMin (asi něco takového: 1237_tetramin_neu_1.jpg?language=en

Ale abych přešel přímo k "problému". S rybičkama mám už nějaké zkušenosti, ale s bojovnicí ještě ne.
Co bych jí měl dat do tak malého akvárka ještě? Voda se mi zdá docela zakalená (mám jí tam 2 dny). Z čeho udělat poklop? Pexisklo nebo klasické sklo nebo z něčeho jiného? Jak vyřešit do tak malého akvárka světlo? Teplota vody? Mám pořídit jí nějaké topítko? nebo jí stačí pokojová teplota? (Přes zimu se snažím mít v pokoji na noc kolem 19-20°C a přes den kolem 20-22°C.
Případně více informací dodám. Předem díky za odpovědi a případné rady. :)

loading...

To jsou dárky :-x
Do téhle nádobky bych nic nepřidávala, naopak, přendat rybu do něčeho normálního (min. 15 litrů). A to docela rychle, jinak nastydne. K tomu topítko, světlo, kousek skla nahoru, živé rostliny... Všechno je na netu, třeba tady betta.wz.cz
Další možnost je s díky rybku vrátit.

Bohužel vrácení zpátky nelze.... je to dárek v rodině.... :(
Jinak rostlinky nějaké tedy přidám a možnost do většího akvária teď nemám, ale zkusím nějaké uvolnit...Jo v tom akvárku je pouze 1 rybička ... a je tam sama....Tak není to 15 litrů už moc pro 1 samotnou rybičku?
Světlo? Jak ho vyřešit? Stačí pomocí 3 vysoce svítivých diod? Nebo kolik? (Udělal bych si to totiž sám).
Kolik tak rostlinek a případně jaké? A teplota? Topítko mám menší... to bych tam mohl případně tedy dát na ležačku.
Mno Evvo bohužel s tým nic nenadělám.... byl to dárek... udělal mi radost i když je to o starost v některých směrech navíc.
Jinak děkuji :)

Jo v tom akvárku je pouze 1 rybička ... a je tam sama....Tak není to 15 litrů už moc pro 1 samotnou rybičku?

Máte asi rád stísněné prostory, většina tvorů ne. Ta 1 rybička potřebuje taky plavat, ještě aby jich tam bylo víc :x:
Píšete, že se pokusíte uvolnit akvárko - třeba by šla někam do většího přidat (podobné podmínky). Jinak radit nebudu, mít bojovnici v takové malé nádobce je týrání, je to tady pořád dokola. Čtěte o chovu, třeba vám chvilku vydrží.

stisnene prostory nemam moc rad...... to ne....necitim se moc ok.... ano uvolnit akvarko co ma 18l.....mam totiz vice akvarii s jinyna rybkama..... a to18litrove mi slouzilo k rozmnožování jinych rybek. ptal jsem se jen jestli to neni moc....nikdy to neni moc, ale myslel jsem zbytečné.... tak jí dám do 18ti litroveho akvária

Už zase beta v kostičce? Kdo by chtěl žít v bytě o velikosti průměrného WC? Já nevím... o kousek níž je krásná diskuse na tohle téma. Spousta inspirace. Každopádně je potřeba betě topit, filtrovat vodu a poskytnout jí taky šanci protáhnout si ploutve. Náš beťák si plave v 30l s hejnem gupek a vypadá celkem spokojeně (samozřejmě má jeskyňku, kořen a rostliny, aby se mohl schovat)...

A kde ? :) dej mi prosím link na tu diskuzi.
Jinak jsem jí dal do 18l akvária.... Jenom filtr musím jí pořídit tedy.... Nějaký malý jí pořídím... :) A světlo? to teď chci řešit tak, že udělám vršek z plexi skla a světlo udělám normálně diodový ... :-) A do plexiskla udělám nějaké dírky ještě pro přívod vzduchu.... aby měla, když by se chtěla "nadechnout" :) aby to nebylo úplně uzavřené.
Ještě jí budu dávat nějaký kořen a nějakou "jeskyňku", aby se měla kam schovat, když by chtěla. :)
Chtěl sem se zeptat jak zjistím co to je za pohlaví? Jestli je to samička nebo sameček? Foto jsem už přiložil na začátku diskuze.
Jinak díky moc :)

chov.html
- tohle je hodně vymakaná stránka, spousta zajímavostí...
http://akva.poradna.net/q/view/580-bojovnice-pestr e
- a tohle je velmi zajímavá diskuse...
Jinak samičky jsou tradičně menší, než sameček, samozřejmě nemívají ozdobné ploutve - ta rybka na tvé fotce má moc hezké vybarvení, byla by jí škoda. Asi spíš sameček - předvádí se před zrcátkem? Jinak samičky mají pod prsní ploutvičkou takovou bílou "bradavku"... koukám, nevidim, ale to není "směroplatný"... :-D Hlavně tej rybce zatop, už je pěkná zima.

Achjo, tohle já tak nerada vidim chudák ryba, radim pořídit větší akvárko...ne tuhle flašku vod vokurek...kabomba vydrží velkou zimu, my jí máme i v zahradnim jezírku:-D Nicméně, bojovnice potřebují vysokou teplotu, cca 26-27 °C...bez topeníčka ti brzo chytne bakteriální rozklad a nazdar...jinak chovat jen jednoho je tak trošlu týrání, to, že se jmenuje bojovnice neznamená, že zabíjí na potkání vše živé. Jméno dostala kvůli soubojům samečkům o teritorium a samičky. V našem akvárku si plavou dva najednou, vždycky akorát zamachrujou ploutvema, když se potkaj a to je tak všechno..takže, jestli můžu poradit, chtělo by to ještě dvě tři samičky a větší bydlení, ať má chlapec trochu radost ze života;-)
Jednoho máme taky takhle hezky rudýho...jmenuje se Husák:puff:

mě ta přeslička na fotce přijde spíš jako růžkatec (Ceratophyllum), než jako kabomba. Dá se to krom vzhledu (na rozmázlý fotce to neni na 100%) poznat na pohmat, růžkatec je drsnej a tvrdej, kabomba jemná a měkká. Jinak co se týče nároků, tak obojí potřebuje hodně světla a obojí snese i hodně studenou vodu, klidně pod 10°C (což ale rozhodně nesnese ta Betta :-))

Jinak ta bojovnice je 100% 1,0 :-)

Asi spíš sameček - předvádí se před zrcátkem

Pozor, v zrcátku na sebe machrujou i samičky, roztahujou skřele atd...dělaj to na sebe i ve skupince.

Omlouvám se aurifer za to, že je to trochu máznuté, ale ono se to blbě fotí... Je hodně měkká... dá se hodně lehonko zlomit.... někdy i sama se zláme, kdy se jí sotva dotknu.... Kolik by ta Betta měla mít optimálně teplotu ? Teď tam mám 24°C a někde jsem četl, že má až mít 27°C Tak se ptám... kolik by tedy měla mít rozmezí ? :)

ono těch 24°C je tak nějak minimum, lepší je 26°C. těch 27 a víc už je pak navozuje ke tření. Co se týče té kytky, tak kabomby jsou jemnější než růžkatce, ale také pevnější, takže jestli se takhle hodně láme, tak to bude spíš ten růžkatec. On se navíc v ne uplně ideálních podmínkách sám od sebe rozpadá, viz to

někdy i sama se zláme, kdy se jí sotva dotknu

Taky jsem chovala bojovnici a chtěla bych upozornit že jestli jsou v plánů samičky koupila bych více než jedno samečci jsou dost jak to nazvat při chuti a jednu samičku by uhnali tu mou uhnal až k smrti.Tak radši více.A slyšela jsem že bojovnice se sem tam nadechnou i nad hladinou nu navím co je na tom pravdi ale je to možné hodně štěstí s chovem:-):-):-)

Prozradím Ti jednu věc- nemusíš uplně nutně reagovat na všechny vlákna příspěvkem ;-) Obzvlášť, když k danému tématu máš málo nebo žádné zkušenosti. My Tě tu za to sice neubijeme, ale je celkem zbytečné psát do éteru zbytečné příspěvky ;-) Je dobré, než člověk něco někam napíše si rozmyslet, jestli vůbec má cenu reagovat a jak. Ono potom také podle toho s ním ostatní účastníci fóra jednají...

Děkuji strašně moc všem :) Vše co jsem potřeboval vědět je vyřešené. :) Teplotu držím "špuntíkovi" na 27°C. Je v akvárku, které má objem 15l. Mám tam 2 umělé rostlinky a 1 "živou" rostlinku. Pro komfort jsem jí tam pořídil topítko a filtr. Udělal jsem jí i kryt zvrchu z plexi skla, do kterého jsem udělal i pár dír a celé sbrousil, vyleštil a vygravíroval motiv, aby to vypadalo hezky. :) Světlo jsem udělal z pásku diod (bílé teplé). Jsou voděodolné, takže jsem je přidělal k plexisklu. Ještě jednou děkuji moc všem co mi poradily nebo se mi aspoň snažili pomoc. Toto téma tedy označuji jako vyřešené.