Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem listonohové mají jen pár milimetrů

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Asi před měsícem a půl jsem si založila akvárko s listonohy od firmy Clementoni. Měli by být 3-4 cm velcí, ale mají jen pár milimetrů. Vše jsem udělala podle návodu. Čím to může být? Děkuji
Změna předmětu, původně: listonohové
Změna kategorie, původně: Ryby (Kurt)

No je pravda, že se tu občas vyskytne někdo lehce mimo mísu:-D Jinak k dotazu...dle mého lajckého názoru je všechna tahle "instantní akvaristika" na prd. Vidím to jako "předražený šmejd". Nejlepší by bylo sehnat si pořádnou násadu na internetu, nebo v rybářských potřebách, či akvaristice a chovat je v normálním akváriu s jemným filtrem, všechny ty plastový misky, nebo "pravěký akvária" pro děti se mi moc nezdaj...toť můj názor...

Ono je to asi mimo téma, ale: já bych tu "instantní akvaristiku" tak docela neodsuzoval. Mám 2 předškolní děti a vím, jakou mají radost z každého zvířátka, o které mohou pečovat - ať je to koza nebo slepice. Ono se i v těchto mini podmínkách, jakými je nějaká nádoba s násadou listonoha dá vcelku rozpoznat, jestli má smysl do budoucna pořídit něco většího. Samozřejmě, často to úmrtím chovance celé končí a žádné další pokusy o chov za jiných podmínek (opravdové akvárium) se neuskuteční, ale existují i výjimky.
Samozřejmě tam existuje i další rozměr a to ten, že živá bytost není hračka (když dítě omrzí LEGO, celkem nic se neděje, když dítě omrzí listonoh, chcípne), ale to by bylo na dlouhou diskuzi.

1. Jestli máš pocit, že upozornění na zbytečnost zakládat na totožné téma stále nová a nová vlákna je potřeba něco řídit, tak se omlouvám. Na ředitele si hrát opravdu nechci, "ředitelů" je tady na poradně víc než dost ;-)
2. Pokud je použití tučného písma prohřešek, doporučuji tuto možnost z nabídky fontů raději úplně odstranit. A pro jistotu i italiku, co kdyby jí nedej bože taky někdo použil...
3. Vadí. Stejně jako mnohým jiným a nejspíš i tobě, viz. další nově vytvořené vlákno o listonohovi, které si sám ze stejného důvodu uzamkl :-D