Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Filtr do akvária pro želvu

Dobrý den. Potřeboval bych poradit ohledně koupě filtru do akvária. Je to malé akvárium cca 6 litrů. Doteď jsem akvárium čistil ručně, ale jak želva roste (koupil jsem ji větší akvárium takže hodně rychle vyrostla a to už ji mám asi 6 let) tak víc jí a ty drobky z granulí to hodně rychle zašpiní, takže akvárium čistím skoro každý den. Nevím jestli na tak malé akvairum vůbec nějaké filtry jsou. Předem děkuji za rady.

Předmět Autor Datum
Dobrý den, ráda bych poradila. Ale čtu dobře, 6ti letá želva v 6ti litrovém akvárku? Není to překlep…
Eva72 28.08.2012 18:38
Eva72
Ano, jedná se o malou želvu nádhernou.
Gandalfcz 28.08.2012 18:51
Gandalfcz
A jak je želva veliká? Mám vlastní odchov třeba teď, při vyklubání v červenci 35mm, nyní bezmála 40m…
Eva72 28.08.2012 18:59
Eva72
Omlouvám se, mám hodně špatnej odhad. Akvárko jsem si přeměřil a má 22l. Ale plním ho asi jenom tak…
Gandalfcz 28.08.2012 19:22
Gandalfcz
Omlouvat se není proč :-). I tak se mi to zdá docela málo. Akvárko by mělo mít na Vámi popsanou veli…
Eva72 28.08.2012 20:35
Eva72
Dobrá. Děkuji moc za rady. Jinak to jsem netušil že na tak malou želvičku třeba tak velké akvárko. V…
Gandalfcz 28.08.2012 20:44
Gandalfcz
Není za co, rádo se stalo.:-) Tak tyhle želvy obecně lidi chovají různě, až z toho srdce bolí. Tedy…
Eva72 28.08.2012 21:00
Eva72
A ještě jedna otázečka. Jak moc mi asi tak ulehčí filtr práci, když měním nyní akvárko snad každý de…
Gandalfcz 30.08.2012 13:05
Gandalfcz
Tak já čistím filtr tak 1x za týden, 10 dní třeba u trachemysek, u chovné skupiny-jsou tam tři a kom…
Eva72 30.08.2012 13:26
Eva72
Tyto filtry tedy nemusí být celé ponořené?
roment 04.09.2012 17:45
roment
Fluval musí být ponořen celý. Atman ne.
Eva72 04.09.2012 20:12
Eva72
Nebo si filtr vyrob. V praxi to vyjde na pár korun a funkčně paráda. Jestli chceš, rád poradím. Já s…
Jiri_99 31.10.2012 20:41
Jiri_99
Dobrý den, přečetla jsem si Vaši reakci na dotaz ohledně filtrace vody k želvičkám a chtěla jsem se… poslední
Pááája 02.10.2020 14:55
Pááája

A jak je želva veliká? Mám vlastní odchov třeba teď, při vyklubání v červenci 35mm, nyní bezmála 40mm. Nemáte fotku? tak nějak mi přijde, 6let, 6litrů nepoměr.
Jinak existuje filtr, po osmé Vám udělám fotku krabičky, cca do 180,-Kč, který nemusí být celý ponořený a k mému překvapení docela dobře zvládá. Jak vysokou máte hladinu vody a jaké má vlastně rozměry to akvárium? Jinak na granule pozor, nemělo by se to s nimi přehánět a spíše krmit přirozeně. Věřte mi, želvě to jen prospěje. Sama želvy chovám 25let a želvou nádhernou jsem začínala.

Omlouvám se, mám hodně špatnej odhad. Akvárko jsem si přeměřil a má 22l. Ale plním ho asi jenom tak do třičtvrtě. Želva je 14cm dlouhá a 11cm široká. Krmím ji občas syrovými rybami, ale ty také nemám pořád, takže spíše granulemi. S tím objemem sem se fakt netrefil :)

Omlouvat se není proč :-). I tak se mi to zdá docela málo. Akvárko by mělo mít na Vámi popsanou velikost želvy minimálně 70cm délku, šířku 35 cm-plocha dna. Na to Vaše akvárko by stačil filtr http://akvarijni-filtry.heureka.cz/atman-at-f300/s pecifikace/#section nebo
http://akvarijni-filtry.heureka.cz/atman-at-f301/s pecifikace/#section. Tyhle filtry mám v odchovnách a fungují bez problémů. Jinak nedám dopustit na filtry Fluval, mám velké nádrže, třeba i více než 200l napuštěné vody a fungují bezchybně, je to však jiná cenová třída a taky je potřeba mít určitou hladinu vody.
Krmení rybama chválím a lze si třeba koupit nástražní rybky v rybářských potřebách, hlavně v tomhle období, a namrazit na později. Přidávejte zelené, třeba smetaník atd.,nítěnky. Přeji dlouhé spokojené soužití, ať se daří.

Dobrá. Děkuji moc za rady. Jinak to jsem netušil že na tak malou želvičku třeba tak velké akvárko. Viděl jsem hodně želv stejně velkých jako mám já v daleko menších akvárcích, tak jsem si kolikrát říkal, jestli to není moc velké. Ještě jednou děkuji.

Není za co, rádo se stalo.:-)
Tak tyhle želvy obecně lidi chovají různě, až z toho srdce bolí. Tedy chovají je silné slovo. Viděla jsem spousty zubožených želv ze špatných podmínek. Jednu mám i doma, zadržena policií na Praze 6.:-). Přišla k nám v zoufalém stavu.....a dostat toho "takychovatele" do ruky, tak se neznám....
Jinak co se týče velikosti nádrže, obecně se říká-délka akvárka 5x délka želvy, šíře akvárka 3x šířka želvy. A máte opravdu nádhernou, tj. s karmínovou skvrnou, skvrnami? viz obrázek níže
Pokud budete někdy něco potřebovat, klidně se na mne obraťte, ráda poradím, pokud budu umět....

A ještě jedna otázečka. Jak moc mi asi tak ulehčí filtr práci, když měním nyní akvárko snad každý den maximálně každý druhý, protože pak začne silně zapáchat. Někdo mi říkal že se toho zápachu filtrem nezbavím, že to i tak budu muset pořád čistit ručně často. Děkuji.

Tak já čistím filtr tak 1x za týden, 10 dní třeba u trachemysek, u chovné skupiny-jsou tam tři a komplet čistím tak jednou za půl roku. Nic tu není cítit, tedy alespoň to každý říká. Měnit takhle pravidelně komplet nádrž není ani dobré pro želvu a paradoxně se tím kvalita vody zhoršuje. Nedokážu si to u svých velkých nádrží ani představit,denně měnit přes 200litrů v jedné nádrži.Ale třeba u karetky mám fluval 4 a čistím ho tak jednou za měsíc, spíše dva. U trachemysek mám Fluval 3 a velká spokojenost. Ty Atman filtry v menších nádržích vydrží asi cca ten týden bez čištění, žádný zápach, voda čistá a komplet čistím asi tak za půl roku taky, ale většinou za 3/4 roku, když o tom tak přemýšlím. Ale jsou do opravdu malých nádrží. Také čím menší nádrž, tím hůře se hygiena dodržuje, chce to rovnováhu.

Nebo si filtr vyrob. V praxi to vyjde na pár korun a funkčně paráda. Jestli chceš, rád poradím. Já si filtr dělal, mám trachemysku 16cm karpax a vody měním cca 40% tak jednou za měsíc, někdy i za dva. Krmím ji mraženýma rybkama sem tam patentkama, granulama, sušenýma, mraženýma a občas i živíma krevetkama, kuřecím masem, taky občas živýma rybkama.. Všechno jí dávám do želvárka. Nic nezapáchá, voda je krásně čistá a želva se těší dobrému zdraví..

Dobrý den, přečetla jsem si Vaši reakci na dotaz ohledně filtrace vody k želvičkám a chtěla jsem se Vás zkusit zeptat na takto domácky vyrobbený filtr pro dvě želvičky v akvárku 100x50x55. Jestli by jste mi neporadil, jak by to šlo řešit? Zdědila jsem želvy v kanceláři a teď jsem jim pořizovala větší akvárko, nicméně se mi nechce měnit vodu každý týden, jako jsem to dělala doteď a proto bych jim chtěla pořídit nějakou účinnou filtraci. Děkuji.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru