Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Filtr do akvária pro želvu

Dobrý den. Potřeboval bych poradit ohledně koupě filtru do akvária. Je to malé akvárium cca 6 litrů. Doteď jsem akvárium čistil ručně, ale jak želva roste (koupil jsem ji větší akvárium takže hodně rychle vyrostla a to už ji mám asi 6 let) tak víc jí a ty drobky z granulí to hodně rychle zašpiní, takže akvárium čistím skoro každý den. Nevím jestli na tak malé akvairum vůbec nějaké filtry jsou. Předem děkuji za rady.

A jak je želva veliká? Mám vlastní odchov třeba teď, při vyklubání v červenci 35mm, nyní bezmála 40mm. Nemáte fotku? tak nějak mi přijde, 6let, 6litrů nepoměr.
Jinak existuje filtr, po osmé Vám udělám fotku krabičky, cca do 180,-Kč, který nemusí být celý ponořený a k mému překvapení docela dobře zvládá. Jak vysokou máte hladinu vody a jaké má vlastně rozměry to akvárium? Jinak na granule pozor, nemělo by se to s nimi přehánět a spíše krmit přirozeně. Věřte mi, želvě to jen prospěje. Sama želvy chovám 25let a želvou nádhernou jsem začínala.

Omlouvám se, mám hodně špatnej odhad. Akvárko jsem si přeměřil a má 22l. Ale plním ho asi jenom tak do třičtvrtě. Želva je 14cm dlouhá a 11cm široká. Krmím ji občas syrovými rybami, ale ty také nemám pořád, takže spíše granulemi. S tím objemem sem se fakt netrefil :)

Omlouvat se není proč :-). I tak se mi to zdá docela málo. Akvárko by mělo mít na Vámi popsanou velikost želvy minimálně 70cm délku, šířku 35 cm-plocha dna. Na to Vaše akvárko by stačil filtr http://akvarijni-filtry.heureka.cz/atman-at-f300/s pecifikace/#section nebo
http://akvarijni-filtry.heureka.cz/atman-at-f301/s pecifikace/#section. Tyhle filtry mám v odchovnách a fungují bez problémů. Jinak nedám dopustit na filtry Fluval, mám velké nádrže, třeba i více než 200l napuštěné vody a fungují bezchybně, je to však jiná cenová třída a taky je potřeba mít určitou hladinu vody.
Krmení rybama chválím a lze si třeba koupit nástražní rybky v rybářských potřebách, hlavně v tomhle období, a namrazit na později. Přidávejte zelené, třeba smetaník atd.,nítěnky. Přeji dlouhé spokojené soužití, ať se daří.

Nebo si filtr vyrob. V praxi to vyjde na pár korun a funkčně paráda. Jestli chceš, rád poradím. Já si filtr dělal, mám trachemysku 16cm karpax a vody měním cca 40% tak jednou za měsíc, někdy i za dva. Krmím ji mraženýma rybkama sem tam patentkama, granulama, sušenýma, mraženýma a občas i živíma krevetkama, kuřecím masem, taky občas živýma rybkama.. Všechno jí dávám do želvárka. Nic nezapáchá, voda je krásně čistá a želva se těší dobrému zdraví..

Dobrý den, přečetla jsem si Vaši reakci na dotaz ohledně filtrace vody k želvičkám a chtěla jsem se Vás zkusit zeptat na takto domácky vyrobbený filtr pro dvě želvičky v akvárku 100x50x55. Jestli by jste mi neporadil, jak by to šlo řešit? Zdědila jsem želvy v kanceláři a teď jsem jim pořizovala větší akvárko, nicméně se mi nechce měnit vodu každý týden, jako jsem to dělala doteď a proto bych jim chtěla pořídit nějakou účinnou filtraci. Děkuji.