Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ancistrus mezi krevetami?

dobry den, mam 20l akva a v nem par krevetek, chtela jsem tam dat jeste neco a tak me napadlo, muze byt mezi krevetami ancistrus? A hlavne spis jestli by vubec mohl byt v takove velikosti akvaria?, vim ze sme je tenkrat meli ve 100l akva a byli docela velky, takbych ho nerada koupila a nechala ho svou hlouposti umrit a trapit ho

Myslíte správně...ancistrus by sice dospělým krevetám pravděpodobně neublížil, ale 20 litrů je pro něj sakra málo. Nehledě na to, že by asi likvidoval malý krevetky. Koukla bych spíš po nějakých drobných živorodkách, třeba endlerkách...a taky bych asi přikoupila víc krevetek, pokud pár je myšleno dvě...

No...že by to bylo vyloženě týrání bych si asi netroufla říct, pod tímhle pojmem si představuju spíš bettu v "bettáriu", on je ten ancík více méně celej den zalezlej a vyleze akorát v noci, nebo když se krmí, taky bych řekla, že nemá nikterak zvlášť vysokou inteligenci na to, aby si to nějak výrazně uvědomoval, nicméně odpovídající a vhodné podmínky by to pro něj určitě nebyly a spokojenější by byl alespoň v padesáti litrech...

Ja si to myslela, tak tam necham jen krevetky. No mela jsem prvni 3, dve red chery a jednu nevim co, mam ji z hornbachu, tam sem si brala 3 zluty akorat mi dali dve a jednu uplne jinou, ale prezila z nich nejdyl. Pak sem zjistila, ze jsou to jen samci, tak sem jim jeste koupila ted 3 samicky. Ve zveraci totiz davaj jen samce v domeni, ze si toho nikdo postupem casu nikdo nevsimne

Obecně si myslím, že kombinace Ancáků, krevetek a drobných živorodek je nejlepší možná, ale zároveň to chce velké akva...Krunýřovci si nevšímají ničeho co se občas hejbne pokud to nejsou nitěnky a podobně, krevetky rozhodně nežerou dokud nejsou mrtvé.