Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betta samec+ Betta samice+ Black molly+ šnek akvarijní+ párek pavích oček+ 3 raci mramoroví spolu?

Mohou spolu být Betta samec+ Betta samice+ Black molly+ párek pavích oček+ 3 raci mramoroví? V 125 l akváriu s ukrýtem a rostlinkami? Zatím tam mám jen Betta samec+ Betta samice+ Black molly a vycházejí v pohodě, můžu tam teda přidat šnek akvarijní+ párek pavích oček+ 3 raci mramoroví? Co se stane? Jak moc je pravděpodobné, že mi raci sežerou limnophila sessiliflora, která je v písku. Písek je po celém akváriu, pouze tři menší kameny a úkryt HRAD, je to vhodné? Děkuji za všechny rozumné odpovědi.

Taky nedoporučuji k rybkám raky - raci jsou prostě rybožraví. A co se týče Bettek a Pavích oček, co vím, tak to nedoporučuje nikdo. Betta-samec považuje Paví očka za konkurenci a vzhledem k tomu, že je beťák větší, silnější a agresivnější, tak je výsledek každého takového střetu více než jasný. Mám v akvárku 1x Betta samce, 2x Betta samice, několik Black Molly, několik Plat skvrnitých, čtyři Tetry "fantom" a několik Krunýřovců (k tomu pár mírumilovných šneků Neritina). V akvárku panuje naprostá pohoda. Občas se jen ze sportu proženou Betty navzájem, očas vyprovokují samy Black Molly (anebo i Platy) hru na honěnou s bojovnicemi, ale je to jen nenásilné machrování, které končí vždy tím, že se ten slabší uklidí do úkrytu v rostlinách. A co se týče rostlin, největší paseku dělají Krunýřovci - žerou i kytky s tvrdými listy, které by jim (prý, podle všech atlasů) chutnat vůbec neměly.

125 l akvárko je dost velký, aby si všichni dali pokoj ... hlavně musíš raky krmit a nesmí hladovět ... jinak si začnou hledat potravu jinde :/ a to by nebylo pro ostatní obyvatele dobré .... mam raka normálně s pavími očky a když má plný pupek, tak si jich nevšímá :)