Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akvárium pro Bojovnice

Ahojte,

Máme 25l akvárium s filtrem, topitkem a pořídili jsme si v pondělí jednoho samce bojovnice a dvě samičky.
Dnes k večeru jsme si všimli ze jedna samice uhynula.

Nerozumím,co se mohlo stát, že by jedna samice byla slabší a silnější ji uštvala?

Rádi bychom bojovnice měli dál a má otázka zní jestli má smysl koupit další samici(popř.dvě) a nebo děláme chybu jinde?

Díky za radu.

Jak staré je Vaše akva? Při pořízení akvária se doporučuje 14 dní provozu bez ryb, aby se osadilo bakteriema a tzv. zaběhlo. Pokud jste tu lhůtu nezkracoval nebo neudělal další začátečnické chyby, tak prostě rybka mohla být načatá už z obchodu. Oni tam nemají ideální podmínky, ryby krmí jenom, aby nechcíply. Když se k tomu připočítá stres z transportu od chovatele k prodejci a od prodejce k Vám domů, a zohledníte fakt, že zkrátka neznáte skutečný věk... pak že chcípla jenom jedna ze tří, je vlastně ještě dobrý...

Buď to může být v nedostačném zaběhnutí akvária. Což je první začátečnická chyba nebo jí mohl uštvat samec. Hlavně na trio bojovnic je toto akvárium hrozně malé. V tomto objemu můžete chovat max. jednu bojovnici.

Pokud můžete pořiďte jim větší aspoň 50 litrovou nádrž, nechte jí zarůst, přidejte nějaké kořeny a menší kameny. Rybky se budou v této nádrži cítit lépe. A nebudou si tolik na očích.