Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Založení firemního akvária

Šéf by chtěl ve firmě akvárium. Zatím bez upřesnění, jediné co je jasné, tak je umístění cca 8 m od okna. Okno je otočeno na východ. Potřeboval takové ty výchozí rady. Jaké jsou typy osvětlení, jaké se používají filtrace, jak by měla být nádrž minimálně veliká atd. Moje představa (ta se ale může lišit od té šéfovy) je buď jihoamerický prales nebo některé africké jezero. Stavbu a založení zřejmě přenecháme nějaké firmě, nicméně si myslím, že běžná údržba stejně skončí na mě. Protože chovám hady, musím automaticky umět i akvária... Tak bych rád získal nějaký obecný přehled, abych byl schopen jeho dotazy odpovědět.
Pomůžete mi?

Díky J.

Ahoj vlastně souhlasím s tím co je napsáno výše. Ikdyž měl bys mít představu, jaký druh ryb chceš do akva pořídit.
Jestli nějaký univerzál , tím myslím - neonky, čichavce nějaký parmičky, nebo jak je psáno, nádrž spíš pro jeden nebo vda druhy ryb.
Chtělo by to napsat, jak veliké místo bude věnováno nádrži .
Každopádně, filtrace externí je velmi dobrá varianta a já bych do ní šel taky.
PB

Tak dá se pěkně poskládat i JA nebo Asie. Ona taková banda neonek taky vypadá působivě nebo různí čichavci a parmičky a navíc tam může být pěkná zeleň (myslím rostliny, ne řasu na skle:-D). Asi je to fakt o vkusu, dravá rozvíjející se firma by možná ocenila i akvárium s několika piraňami:-).